Dvacetileté matky se v Jižní Koreji stávají vzácností, protože jihokorejské ženy nyní rodí děti spíše ve vyšším věku. Dokazuje to nedávný průzkum.
Jihokorejky s vdáváním a mateřstvím nepospíchají. V posledních letech se spíše chtějí soustředit na kariéru, aby si vzhledem k cenám a drahotě, mohly vůbec dítě dovolit. Pokud chtějí dítěti dopřát dobré vzdělání a bydlení, je třeba mít našetřeno.
Statistiky v Koreji uvádějí, že matky ve věku kolem dvacítky porodily v loňském roce pouze 60 200 kojenců, což představuje 22,1 procenta z 272 400 narozených dětí.
Naproti tomu loňský rekord ukázal, že matky kolem třicítky porodily 197 300 dětí, což představuje 72,4 procent z celkového počtu. V roce 1990 tvořily matky tohoto věku pouze 17,5 procent ze všech porodů (113 674 dětí).
Průměrný věk matek, které v loňském roce porodily, byl 33,1 let. „Jihokorejské ženy rodí ve vyšším věku, protože se později vdávají,“ uvedly korejské statistiky. „Průměrný věk vdaných matek se zvýšil z 24,8 let v roce 1990 na 30,6 let v roce 2019.“
Zdroj: koreabizwire.com