Jackie Chan přivodil mnoha mladým umělcům noční můry. Visí ve vzduchu konec kariér?

Michaela Pašková
Film / TV
Foto: Bazaar

Sotva začal nový rok a uživatelé internetu už mají co dělat. Bohužel opět v tom špatném slova smyslu. Co se stalo?

Mezinárodní superstar Jackieho Chana není potřeba moc představovat. Za svou filmovou kariéru, která stále trvá, natočil více než 150 filmů. Možná to nevíte, ale dokonce je oblíbeným zpěvákem, v jehož diskografii bychom našli přes 20 alb. Během vykonávání kaskadérských kousků si zlomil bezmála každou kost v těle.

V roce 2012 ho deník New York Times zařadil na první místo v seznamu dvaceti největších hvězd akčních filmů v historii.

Získal nespočet ocenění. Pouze jednou v životě se mu během 25. ročníku Golden Rooster Award podařilo za svůj výkon ve filmu The New Police Story získat cenu pro nejlepšího herce. Dodnes je jediným hercem z Hongkongu, kterému se to povedlo. Sní o tom, že tuto cenu vyhraje znovu, protože není ochoten se smířit s tím, že má pouze jednu.

V rozhovoru, který poskytl v rámci jubilejního 40. výročí Golden Rooster Award si tento zkušený herec posteskl. Uvedl, že někteří mladí umělci z hereckého prostředí odmítají tvrdě pracovat, ale za to chtějí vypadat v očích veřejnosti skvěle.

Prozradil, že se často snaží povzbudit mladší herce a herečky k pilné práci. Že zítra nebo za rok budou vděční za tvrdou práci, kterou dnes odvedli. Řekl, že když vidí, jak nechtějí projít útrapami, zpotit se, viset na ocelových lanech nebo čemkoliv, co je náznakem nebezpečné, cítí se bezmocný.

„Chcete vypadat dobře, ale nechcete tvrdě pracovat. Zlobí mě, když to slyším. Jste si skutečně vědomi faktu, že tolik zaměstnanců čeká na to, aby vám pomohli zazářit?“

Poukázal na to, že tito umělci často chodí do práce pozdě, a přesto odcházejí mezi prvními. „Mají takové štěstí, protože jim to umožňuje hodně lidí.“

Dodal, že občas si nemůže pomoci a oslovuje týmy těchto umělců, aby jim řekl, že musí respektovat štáb a nesmí tak často oznamovat, že odcházejí, když už jsou na place.

Jackie Chan sice v tomto rozhovoru neuvedl žádná jména, ale to nezabránilo uživatelům internetu, aby zmiňovali mladé herce a herečky, se kterými v minulosti spolupracoval, a pokusili se vypátrat, o kom byla vlastně řeč.

Počínání uživatelů internetu není žádným tajemstvím. Doslova přes noc dokážou někoho vyšvihnout na výsluní anebo pohřbít v propadlišti dějin. Kolikrát jim k tomu jako záminka stačí jediný pohled nebo slovíčko. Není proto divu, že výrok Jackieho Chana způsobil ‚menší‘ rozruch. Je zcela pochopitelné, že si žádný herec nebo herečka nepřejí být v této souvislosti zmiňováni. Nikdo z nich nestojí o to, aby si vysloužil nálepku líného, neochotného a rozmazleného umělce.

Uživatelé internetu se rozdělili na dva tábory. První souhlasí s Jackie Chanem. Nabádají umělce, aby se nad sebou zamysleli a tvrdě pracovali. Bohužel ovšem také zmiňují možnost odchodu z průmyslu, protože si dle nich takoví lidé popularitu nezaslouží. Je možné, že na sociálních sítích narazíte na úryvky videí, u kterých se uživatelé internetu dohadují, jestli počínání umělce je odrazem jeho lenosti.

Druhý tábor uvádí, že by v žádném případě nepodstoupil něco, co by mohlo vést k úrazu. Soucítí s umělci a zmiňuje, že Jackie Chan je nedokáže pochopit, protože se věnuje bojovému umění a nevadí mu se zranit. Tito uživatelé internetu si kladou otázku, kam až je ochoten pro slávu a ocenění zajít.

Co se týká pozdních a dřívějších odchodů, je potřeba zmínit, že málokterý asijský umělec je pánem svého času. Jen málo z nich má během dne na programu jen jedno natáčení nebo nahrávání. Velmi často se stává, že se přesouvají z jednoho místa na druhé a na odpočinek mají čas pouze v dopravních prostředcích. V tomto případě jsou na vině společnosti, které čas nedokáží správně rozvrhnout a přijímají více nabídek, než jsou jejich umělci schopni zvládnout.

Co si o celé záležitosti myslíte?

Zdroj: min.news & dramapanda.com

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.