Voda s citronem
Podle tradiční čínské medicíny mají kyselá jídla tendenci vyživovat játra. Proto se nebojte citronů a dopřejte si zejména ráno sklenici vody s citronovou šťávou. Osvěžující sklenice citronové vody má močopudný účinek, který vám pomůže vyplavit toxiny z těla.
Zázvor
Dalším pomocníkem, který prospěje vašim játrům je zázvor. Vyživuje krev, zlepšuje krevní oběh a má antibiotické a antibakteriální účinky, které pomáhají vašemu tělu čistit toxiny a bojovat proti patogenům. Můžete klidně přidat několik kousků čerstvě nakrájeného zázvoru do čaje, kaše nebo polévky.
Čaj z klanoprašky čínské
Klanopraška čínská neboli wu wei zi, případně schizandra, ochraňuje játra a podporuje jejich uzdravení. Také posiluje imunitní systém. Ze sušených bobulí této rostliny si uvařte čaj a popíjejte ho.
Kurkuma
Toto štiplavé koření zbavuje játra toxinů, čistí tělo a zlepšuje průtok krve. Přidejte trochu kurkumy do polévky nebo misky rýže. Můžete si z ní také udělat čaj. Kurkuma se také dává do mnoha indických jídel, která si můžete uvařit.
Kořen pampelišky
Pampeliška je čistící, detoxikační bylina, která chladí krev a vyživuje játra. Jaro je ideální čas na pití pampeliškového čaje. Během této sezóny jsou nejen pampelišky v květu, ale jaro je spojováno se dřevem, prvkem jater.
Artyčoky
Konzumace artyčoků může pomoci pročistit a detoxikovat játra. Tato rostlina také obsahuje sloučeninu zvanou cynarin, která podporuje produkci žluči a močení. Podporuje také produkci trávících enzymů a celkově zlepšuje trávení a látkovou výměnu.
Černé fazole
Černé fazole mohou pomoci vyloučit přebytečnou vlhkost a horkost z těla. Říká se také, že zkrášlují a čínské ženy je proto po staletí konzumují! Do polévky z černých fazolí můžete přidat trochu góji, což vyživí jin jater.
Zdroj: theculturetrip.com