Karaoke: jedna z nejoblíbenějších volnočasových aktivit v Asii

Hudba
Foto: Shutterstock.com

Číňané, Korejci, Japonci, Vietnamci i další Asiaté chodí velice rádi na karaoke. Tato pěvecká zábava je v Asii jednou z nejoblíbenějších volnočasových aktivit. 

V některých zemích je karaoke často nazýváno jako KTV, takže není těžké rozpoznat neonové svítící nápisy na budovách a určit to správné místo, kde se tato zábava odehrává.
 
Číňané chodí buď do karaoke barů, kde se při velké obrazovce, na které se zobrazuje klip a text písně, střídají u mikrofonu s dalšími návštěvníky nebo si pronajmou soukromou místnost (karaoke box) s obrazovkou pro sebe a své přátele, kde pějí své oblíbené skladby. Ti zletilí u toho často i popíjejí alkoholické nápoje.
 
I v Asii existují naproti malým levným barům a karaoke pokojíkům i drahé extravagantní, několikapodlažní, zrcadlové a velké luxusní karaoke bary.
 
Obvykle jsou u karaoke dva mikrofony a trochu místa pro tanec. Pokoje jsou malé i velké, stačí si jen vybrat podle počtu lidí ve vaší partě. Stěny místností jsou polstrované, takže sousedé ve vedlejší místnosti vaše pěvecké výkony neuslyší.
 
Pánové si v Asii mohou na večer kromě jídla a pití objednat i společnice, které se s nimi po čas večera budou bavit a zpříjemňovat jim zábavu. Takové podniky se v Koreji nazývají NRB a v Japonsku piano bary. V Číně se nazývá takový podnik stále KTV.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.