Sugu z BTS uvidí fanoušci v koncertním filmu i v českých a slovenských kinech

Mima Kolcúnová
Hudba
Foto: sugathemovie.com

Ačkoliv si obdivovatelé a obdivovatelky korejské k-popové senzace BTS ještě nějakou dobu počkají na nový materiál i koncertní turné oblíbené kapely – je tu alespoň sólové vystoupení jednoho ze členů, Sugy. Do kin po celém světě včetně Česka a Slovenska míří koncertní film Suga│Agust D TOUR ‘D-DAY’ THE MOVIE ve dvou exkluzivních termínech, 10. a 13. dubna. Na pódiu se navíc objeví v duetech i další členové BTS. Předprodej vstupenek právě začal. Do kin distribuuje společnost Aerofilms.

I když se Suga (vlastním jménem Min Yoon Gi) přidal ke globálnímu fenoménu BTS coby producent, velmi brzy se vyprofiloval coby rapper. V této roli debutoval už na jejich prvním singlu 2 Cool 4 Skool, a to skladbou No More Dream. Svou producentskou roli v týmu BTS si ale nadále drží. Sólovou kariéru zahájil v roce 2016 prostřednictvím mixtape Agust D, která se nebála otevírat témata jako deprese či sociální fóbie a zároveň představila jeho druhé alter ego, pod nímž vydává své počiny mimo domovské BTS. S vlastním albem debutoval až o sedm let později, když vydal desku D-Day.

Tohle úspěšné období završil muzikant, který je v současnosti pátým nejúspěšnějším jihokorejským umělcem na streamovací platformě Spotify, mamutím turné. Celkem 25 zastávek v deseti městech přilákalo téměř 300 tisíc diváků. Elektrizující energii těchto koncertů nyní zachycuje film Suga│Agust D TOUR ‘D-DAY’ THE MOVIE, který fanouškům Sugy a BTS na celém světě nabídne jedinečný zážitek. Fanoušci této k-popové skupiny se navíc dočkají i vystoupení dalších členů RM, Jungkooka a Jimina.

Devadesátiminutová show, kterou si budou moci diváci vychutnat na velkých plátnech ve středu 10. a v sobotu 13. dubna, je tak jedinečnou příležitostí opět vidět alespoň část populární kapely pohromadě. BTS by se v kompletní sestavě měli opět objevit v roce 2025. Seznam zapojených kin najdete na webu Aerofilms.

SUGA | Agust D TOUR ‘D-DAY’ THE MOVIE

Jižní Korea, 2024 • 84 min • originální verze s českými titulky • 2D DCP, IMAX, zvuk 5.1 • přístupný • premiéra: 10. 4. 2024

Režie: JUNSOO PARK
Účinkují: SUGA a hosté

Foto: sugathemovie.com

Člen oblíbené korejské kapely BTS, která láme jeden rekord za druhým, se vydal i na sólovou dráhu a nyní si pro fanynky a fanoušky připravil koncertní snímek ze svého loňského velkolepého turné. Potěší je filmovým sestřihem ze své první celosvětové sólové tour SUGA | Agust D TOUR ‚D-DAY‘, kterou na 25 koncertech konaných v 10 městech vidělo přes 290 000 diváků.

Jihokorejský rapper Suga, který sólově vystupuje jako Agust D, během této šňůry představil své debutové album D Day. Ve filmu nebudou chybět ani záběry ze zákulisí, duety s dalšími členy BTS: RM, Jiminem a Jung Kookem a tolik oblíbená pozitivní energie nejoblíbenějších k-popových hudebníků současnosti.

V kinech jen 10. a 13. dubna 2024. Start předprodeje 12. března 2024 v 16:00.

Zdroj: aerofilms.cz

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.