Členové ATBO, bratříčci VICTON a THE BOYZ, se vydali hledat své pravé já

Michaela Pašková
Hudba
Foto: twitter.com/ist_ent

Nová chlapecká skupina ATBO se krátce po debutu vrátila na scénu s druhým mini albem The Beginning : 始作. V článku se dozvíte, proč by mohl během propagací nastat problém.

Od března do května se letos vysílal survival program The Origin – A, B, Or What? pod taktovkou IST Entertainment. Cílem bylo utvoření nové chlapecké skupiny, což se také povedlo. Koncem července s mini albem The Beginning : 開花 (The Beginning: Blossom) vstoupila na scénu skupina ATBO.

Členové ATBO jsou Jeong Seunghwan (2004), Oh Junseok (2003 – leader), Seok Rakwon (2003), Ryu Junmin (2003), Bae Hyunjun (2003), Kim Yeonkyu (2004) a Won Bin (2004 – maknae).

Během showcase pořádané na počest druhého mini alba The Beginning : 始作 (The Beginning: Start) Seok Rakwon prohlásil: „Máme obrovskou radost z návratu s novými písněmi nedlouho po našem debutu. Vylepšili jsme naše dovednosti, takže se, prosím, těšte na naše zlepšení.“

Mini album The Beginning : 始作 je o cestě skupiny za nalezením svého pravého já. Leader Oh Junseok zmínil, že se členové na psaní textů a skládání hudby podíleli ve větší míře než tomu bylo v případě jejich debutových písní.

„Jsme rádi, že se můžeme s posluchači podělit o příběhy, které jsme chtěli pomocí tohoto mini alba sdělit,“ řekl Ryu Junmin.

V čele The Beginning : 始作 stojí titulní skladba Attitude, která se vyznačuje 808 basovými zvuky a návykovou melodií. Jeong Seunghwan uvedl, že pojednává o sebevědomí skupiny vůči jejich jedinečné podivuhodnosti a postoji.

The Beginning : 始作 tracklist:
Attitude
Time To Go!
Magic
Boost“
The Way
Good Vibes Only

Ze šesti skladeb se Oh Junseok podílel na psaní textů čtyř z nich. Na skládání hudby Magic spolupracoval s Kim Yeonkyuem, zatímco text Good Vibes Only napsal ve spolupráci s Ryu Junminem. B-side skladba Magic je pro skupinu obzvláště významná, protože je věnována fanouškům.

„Magic je o našem čase stráveném s fanoušky. Text zahrnuje slova a fráze jako Boat (pojmenování fandomu) a ‚start with us‘ (začni s námi – slogan skupiny). Těšíme se na reakce fanoušků,“ prohlásil Oh Junseok a Kim Yeonkyu doplnil, že píseň obsahuje slib, který si dali s fanoušky.

Rappeři skupiny rovněž napsali více rapových částí, než tomu bylo v případě debutového mini alba. Bae Hyunjun zmínil, dokázal napsat kvalitnější rapové verše za mnohem kratší dobu. Zatímco choreografii titulní skladby Attitude vytvořil tanečník Vata, který v současné době soutěží v taneční show Street Man Fighter od Mnet, Oh Junseok uvedl, že členové pilně procvičovali taneční pohyby, aby je předváděli ve vlastním stylu.

„Během našich debutových aktivit jsme se snažili ukázat naši mocnou energii. Tentokrát se však snažíme předvést úžasné, ale přesto snadné taneční pohyby, které dokáže každý následovat. Věnujte, prosím, pozornost našim pokusům o různé choreografie,“ řekl Oh Junseok.

Je otázkou, zda společnost IST Entertainment udělala dobře v tom, že nechala skupinu vydat mini album ve stanoveném termínu. S písněmi jako takovými problém není, nicméně Vata v současné době čelí obrovskému skandálu, kdy v taneční show předvedl jako svůj vlastní pohyb, který je typickým znakem choreografie skladby Say My Name od ATEEZ.

Na otázku, kdy předběžně plánují vydat další album Oh Junseok zmínil, že nic takového zatím stanoveno nebylo. Zároveň vyjádřil naději, že budou zpívat o svých upřímných pocitech.

Členové prozradili, že by si přáli získat ocenění Nováček roku, které se předává závěrem roku během předávání cen.

Mini album je dostupné k poslechu na Spofity.

Líbí se vám?

Zdroj: koreaherald.com

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.