CRUSH a J-Hope: komu běhal mráz po zádech a kdo koho vyháněl na záchod, aby sám mohl jít?

Michaela Pašková
Hudba
Foto: twitter.com/OfficialPnation

Je čas zahodit všechny vaše starosti. Jihokorejský R&B král po absolvování povinné vojenské služby skočil rovnou do studia a naservíroval nám funky novinku, která už pár dní vévodí žebříčkům.

Po téměř dvou letech od vydání jeho prvního mini alba With HER se CRUSH na oslavu svého návratu k řemeslu vrátil s pohodovým singlem Rush Hour. Píseň vychází přímo ze srdce funku a připomíná zvuk amerického dua Silk Sonic (Bruno Mars a Anderson .Paak).

Z části předcházející refrénu vyzařuje CRUSHova bezstarostnost:

„We gotta celebrate, just leave it up to fate / No matter what they say or do, baby / Hey ladies and gentleman / Do what you wanna do, baby (let’s go)“

Rovněž sebevědomí, když v jiné části o svém návratu poznamenává:

„It’s been two whole years of this / Held my tongue for way too long / Set my destination to the studio, ‚cause I can / This is Crush hour, get out the way, ayyy“

CRUSH, který je u singlu veden jako skladatel, textař a producent, se postaral o to, aby jeho návrat měl osobní nádech. Připojil se k němu J-Hope z BTS, což znamená první spolupráci těchto umělců, jež jim oběma umožnila zazářit.

O své myšlenky a pocity z návratu se CRUSH podělil v rozhovoru pro Naver. „Po dvou letech je opravdu pěkné pozdravit posluchače písní Rush Hour. Během pauzy jsem se nemohl dočkat, až vás co nejdříve pozdravím skvělou skladbou. Jsem moc rád, že jsem se takhle vrátil. Každý den mi to rozbuší srdce. Chtěl jsem říci svým fanouškům, že se vrátím 22. září, a tak jsem každý den sdílel různé věci na sociálních sítích, ale nejsem si jistý, jestli se jim to líbilo. Připravil jsem si různorodý obsah, abych vyjádřil vděčnost fanouškům, kteří na mě tak dlouho čekali. Doufám, že se vám moje nová písnička bude líbit.“

Když byl požádán, aby představil svůj nový singl, řekl: „Toto je Crush Hour. Chtěl jsem, aby tato jedna věta shrnula a vyjádřila, že ‚čas CRUSHe je zpět‘ a ‚CRUSHova doba začíná teď‘. Jedná se o píseň, která přirovnává způsob, jakým se lidí scházejí, aby si užili Crush Hour, k dopravní zácpě. Je to velmi energická a vzrušující skladba, která zachycuje mou vášeň, protože jsem během pauzy dychtivě pracoval na mé hudbě.“

„J-Hope a já jsme se už o hudbě bavili dříve. Když jsem připravoval tuto novou píseň, zjistil jsem, že hudební směr, kterým se ubírám, a části, se kterými se ztotožňuji, jsou podobné těm, jež má on. Navrhl jsem mu, abychom spolupracovali a on souhlasil s tím, že poskytne featuring. Říkal jsem si, že se ke Rush Hour hodí více než kdokoli jiný, takže jsem s ním opravdu chtěl pracovat. Myslím, že jsme vytvořili souhru v mnoha ohledech.“

„J-Hope pracoval během nahrávání skladby tvrdě do té míry, že se pořádně potil, a dokonce nešel ani na záchod. Po celou dobu nahrávání říkal věci jako ‚Nech mě to udělat znovu. Umím to lépe. Ještě jednou, prosím!‘. Při pohledu na něj jsem si říkal, že není tam, kde je dnes, jen tak pro nic za nic, a opravdu si ho jako umělce vážím.“

„Dokonce se ochotně objevil ve videoklipu. Když mi během natáčení tanečních scén fyzicky docházely síly, stál po mém boku a snažil se mě povzbudit. Byl jsem za něj tak vděčný. Sledoval mě a vedl.“

CRUSH začal na svém YouTube kanále vysílat pořad BLACKVOX. Jeho prvním hostem byl J-Hope a my se teď podíváme na to, co pánové během jízdy v autě řekli.

CRUSH: Jak jsme se dostali ke spolupráci na Rush Hour?
J-Hope: Oh, jak jsme se k tomu dostali. Jednoho dne jsi mi zavolal.
CRUSH: Ano, zavolal.
J-Hope: Řekl jsi ‚Připravil jsem pro tebe písničku‘. Když jsem to slyšel, pomyslel jsem si ‚Páni, to je CRUSH‘. Jsi opravdu úžasný umělec.
CRUSH: Ne, ty mi lichotíš.
J-Hope: Jakmile jsi mi zavolal, srdce se mi rozbušilo. Nemohl jsem se dočkat, až si tu píseň poslechnu. Říkal jsi, že jsi ji připravil pro mě. Když jsem ji slyšel, skladba samotná byla… prostě jsem nemohl odolat. Byl to přesně můj styl. Takže jsme přirozeně začali spolupracovat.

J-Hope: Co se týče Rush Hour, je to tvá comebacková píseň.
CRUSH: Správně, správně.
J-Hope: Tvá comebacková píseň. Jsem zpátky. Tu energii jsem cítil zcela jasně.
CRUSH:
Správně, jsem zpátky.
J-Hope: Byl jsem trošku v šoku, když jsem ji slyšel. Páni, on připravil takovou skladbu?
CRUSH: Je to píseň ve stylu, který jsem chtěl vyzkoušet už dříve, ale neudělal jsem to. Pokud jde o mou hudební dráhu, fakt jsem chtěl mít takovou skladbu.
CRUSH: Spolupráce s tebou mě příjemně překvapila na mnoha frontách.
J-Hope: Fakt?
CRUSH: Přestože ses podílel jako vedlejší umělec, tvá energie a vášeň byla stejně mocná jako moje. Bylo to hmatatelné.
J-Hope: Opravdu?
CRUSH: Byl jsem za to vážně vděčný.

J-Hope: Když se účastním nějakého projektu, který není můj, věřím, že bych měl k němu přistupovat s upřímností a respektem, jež si zaslouží. Vždy na to myslím. Věřím, že jedině tak můžeme vytvořit synergii. Je to poprvé, co jsem se po vydání vlastního alba podílel na tvé písni jako sólista. I pro mě je to velmi zásadní a významný okamžik.
CRUSH: Přesně tak.
J-Hope: Vložil jsem do toho své srdce a duši. Vždy jsem byl tvým obrovským fanouškem
CRUSH: Vzpomněl jsem si na pár příhod, když jsem s tebou nahrával. Přišel jsi do mého studia, nahrávali jsme a ty jsi pracoval tak tvrdě, že ti po tváři stékal pot. ‚Nech mě to udělat znovu. Dokážu to lépe. Zkusím to ještě jednou.‘ Pořád si to říkal. Soustředil ses téměř tři až čtyři hodiny v kuse. Viděl jsem, jak ses takhle soustředil. Za normálních okolností je přirozené, že se člověk unaví. Mohl sis dát přestávku na záchod.
J-Hope: Úplně jsi mě zastavil. Co ta pauza na záchod?
CRUSH: Protože jsem fakt potřeboval jít. Máš neuvěřitelné soustředění.

CRUSH: Ještě jedna věc mě zajímá. Text tvé části, víš?
J-Hope: To je vlastně…
CRUSH: Nevěděl jsem, že jsi tak úžasný v psaní textů.
J-Hope: Ani náhodou.
CRUSH: Myslím to vážně.
J-Hope: Jsem tak polichocen.
CRUSH: Fakt skvělý.
J-Hope: Abych byl upřímný, zpočátku jsem nevěděl, co je to rush hour (špička). Když jsem to slovo od tebe slyšel poprvé, vyhledal jsem si ho a měl k tomu vlastní výklad. Špička nemusí být nutně spojena s auty na silnici. Dopravní špičku jsem si vyložil jako lidi. Někdy jsem z různých důvodů přemožen mezilidskými vztahy. Bylo hodně bojů, ale skladba, na které jsme spolupracovali, je zábavná. Prostě jsem tě následoval a šel rovně. To je má zpráva z textu.

CRUSH: Co se týče videoklipů, natáčel jsem je už s umělci z mého alba. Ale tohle bylo poprvé, co jsem trénoval tanec a připravoval ho pro hudební video.
J-Hope: Já vím.
CRUSH: Vzpomínám si na tuhle věc, které má šokovala. Kvůli natáčení videoklipu jsem taneční pohyby trénoval každý den dva až tři týdny. A ty jsi je pak zvládl za pouhých třicet minut. Bez námahy, zvládl jsi to bezchybně. Sotva za třicet minut. Viděl jsi to jen jednou… asi jako ‚Takto? Takhle?‘ Pak si tančil na hudbu. Běhal mi mráz po zádech. Pro mě zvládnutí tance bylo něco jako Infinity Challenge. Myslím to vážně, bylo to jako něco nedosažitelného.

Zdroj: soompi.com & elitedaily.com & billboard.com & envimedia.co/ & BLACKVOX

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.