Lee Hi bolí slyšet, že na to sama nestačí. Co si poprvé vyzkoušela v AOMG?

Michaela Pašková
Hudba
Foto: magazín W Korea

Magazín W Korea podrobně vyzpovídal mladou zpěvačku, která má před sebou zářivou kariéru.

Od chladu k vášni, kráse a nedostatkům, radosti a zoufalství. Lee Hi se stala osobou, kdo prostřednictvím svého třetího full alba 4 Only shromáždila různé formy lásky. Lee Hi, která říkávala, že každá růže má své trny, zpívá nové písně, jenž vám dávají vše.

Když jsem se dnes díval na tvé fotky, personál říkal, že se jim vybavila herečka Monica Belluci.
Oh wow (směje se). To protože jsou všichni na mé straně. Vždy říkávají taková krásná slova.

Když jsem slyšel ta slova, díval jsem se ti do očí a zdá se, jako by ke mně promlouvaly. Obvykle mají herci takové oči.
Kupodivu lidé okolo mě říkají: ‚Co kdybys hrála?‘. Popravdě jsem obdržela nabídky na muzikály, ale stále jsem velmi stydlivá.

Ve videoklipu písně Savior vypadáš jako Lee Young Ae z filmu Lady Vengeance.
Haha. Je to kvůli režisérovi, který to skvěle sestříhal. Původně jsem tomu chtěla dát temný a ponurý nádech, ale on k tomu přidal dobrý příběh. Je tu žena, které z neznámých důvodů neustále teče krev z nosu a je tu muž, jež se o ni stará a léčí ji. Chtěla jsem pouze vzdát hold filmu, který jsem viděla.

Jakému filmu?
Filmu, ve kterém hrál Heath Ledger, Candy. Je to film o závislosti. Přemýšlela jsem nad tím u nahrávání Savior a pomyslela si, že je to o závislosti na lidech. Jako proč, když potkám někoho, koho opravdu miluji, cítím, že mě zachrání, takže se pomalu stávám závislá, ale ve skutečnosti…

Jsi zničená?
Správně, nakonec zničená, protože ztrácím nezávislost. Je to i v textu písně ‚Zachránce, který mi přišel zničit život‘. Je to věta z filmu The Handmaiden.

V září vyšlo tvé třetí album 4 Only. Je to pět let od tvého posledního alba Seoulite. Je nějaký důvod, proč to tak trvalo?
Seoulite mám moc ráda. Bylo to dokončené album s naprosto skvělými producenty. Poté mi připadalo obtížné nahrát další album. Vlastně jsem připravila několik alb, ale přišla mi neúplná. Nepřipadala mi tak kompletní, jak jsem si myslela, že budou, takže jsem je odvolala a během toho se přestěhovala do jiné společnosti. Chtěla jsem si pospíšit a po výměně společnosti co nejrychleji vydat album. Příprava mi zabrala rok.

Jak jsi řekla, je to tvé první album po přesunu do jiné společnosti. Musela ses cítit pod tlakem. Nejsi nováček, ale musela jsi mít chuť hodit ručník do ringu.
To břemeno bylo samozřejmě velké. Zpočátku jsem dost panikařila. Mám po ruce tolik písní, ale nedokáži je dát dohromady. Bylo mi líto producentů. Musela jsem jim říct, že budu psát, ale nedokázala jsem zklidnit svou mysl. U tohoto alba není jediná věc, do které bych nezasáhla. Od scénáře hudebních videí, konkurzu, barev, konceptu až po upoutávky, vše jsem potvrdila. Dokonce jsem poprvé mixovala. Opravdu jsem to cítila, když jsem dokončovala album. Ach, je na něm odvedeno opravdu hodně práce, která sahá do maličkostí.

Pravděpodobně se ti dostávalo odborné pomoci od tvé předchozí společnosti.
Docela dost. V té době jsem byla zpěvačka, která jen zpívala a vystupovala. Někdy jsem pracovala na jedné písni, tvrdě dřela na své fyzičce a natáčela videoklip (směje se). Myslím, že je to poprvé, co jsem pracovala na albu aniž bych něco vynechala.

Vzhledem k tomu, že je to poprvé, touha ukázat to musela jít znát.
Loni během Holo to bylo těžké. Zatnula jsem zuby. Byly dny, kdy jsem nemohla přes den nic sníst, protože jsem pracovala na hudbě. Říkávala jsem lidem, že teď uklidním svou mysl, ale přestěhovala jsem se do jiné společnosti a tak jsem to nemohla udělat. Nadešel čas ukázat, kdo jsem, ale pokud slyším, že na to sama nestačím, má hrdost…

Bolí to, že?
Ano, proto jsem byla velmi nenasytná. Vlastně je tu píseň, kterou jsem napsala před Holo. Napsala jsem ji během výletu před COVD-19. Byla jsem asi měsíc v L.A. V naprostém úkrytu (směje se). Ve skutečnosti to bylo během období, kdy jsem byla na volné noze a procházela jsem nabídky od různých společností.

Jak si se do Los Angeles dostala tak snadno?
Když jsem byla u své předchozí společnosti, často jsem jezdívala do L.A. na hudební tábory. Je to jedna z dobrých zkušeností, kterou mi dala. Trávila jsem dva týdny potkáváním opravdu známých producentů a spolupracích na písních. Pamatuji si, že se mi to moc líbilo. Takže jsem si tehdy zarezervovala ubytování, letenku a odletěla.

Jak si tam trávila čas?
Nebylo tam toho moc co dělat. Bylo to během díkuvzdání, takže jsem po většinu času zůstala v ubytování. Naštěstí jsem zveřejnila na sociálních sítích, že jsem v L.A. Ozvalo se mi hodně lidí, kteří tam také byli. Setkala jsem se s Chaelin (CL), producentkou Lydií Paek, se kterou jsem spolupracovala na mé debutové písni 1,2,3,4. Dokonce jsem šla na její party odhalení pohlaví miminka. V Americe předtím, než žena porodí, pořádají manželské páry oslavu pohlaví dítěte. Šla jsem tam a jen tleskala (smála se).

Zdroj: twitter.com/leehibuzz

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.