Kim Nam Gil nás provede westernem odehrávajícím se v bouřlivém období japonské koloniální nadvlády nad Koreou

Eva Lenská
Film / TV
Foto: Yu Ara/Netflix

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda Jihokorejci dokážou natočit opravdový dobrodružný a akční western? Tento žánr k nim možná moc nesedí, ale dobře víme, že umí překvapit. Vypravme se tedy spolu se seriálem Song of the Bandits do země, kde neplatí žádné zákony a střílí se tam na potkání.

Akční dobrodružství odehrávající se v bouřlivém období japonské koloniální nadvlády nad Koreou vypráví o skupině lidí, kteří se z různých důvodů ocitnou v pohraniční oblasti Gando a spojí se v boji za správnou věc, tedy za nezávislost Koreje. V devítidílném seriálu tak potkáme japonské vojáky, nájemné vrahy, neohrožené bandity i joseonské přistěhovalce.

Foto: Yu Ara/Netflix

Odvážný Korejec Lee Yoon (Kim Nam Gil) dříve sloužil u japonské armády. Okolnosti ho však dovedou k tomu, že všeho nechá a odcestuje do čínské země Gando, kde se stane banditou, aby ochránil přistěhovalce. K dalším hrdinům patří krásná Nam Hee Shin (Seohyun), vedoucí železničního úřadu japonské vlády v Koreji, která skrývá svou pravou identitu, a aktivista Lee Chung Soo (Yoo Jae Myung), který má na starost korejskou osadu v Gando.

Pak tu máme i nepřátele: japonského vojenského důstojníka Lee Gwang Ila (Lee Hyun Wook) a drsnou nájemnou vražedkyni Eon Nyeon (Lee Ho Jung), která trefí každý cíl a nyní má za úkol sejmout právě Lee Yoona. Tak se vydává do Ganda, aby svůj úkol splnila.

Podle popisu děje i našich hrdinů je jisté, že o střílečky, loupeže, divoké bitky, nadšené vlastenectví a úkladné vraždy nebude nouze. Jak známe Jihokorejce, jistě zase namixují několik žánrů dohromady a možná stvoří další úžasný kousek jako byli třeba nedávno Bloodhounds.

Western Song of the Bandits bude mít na Netflixu premiéru 22. září.

Zdroj: asianwiki, netflixer

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.