Podle Yoo Ah Ina se v seriálu Hellbound skrývá poselství, které je velmi důležité pro naši společnost

Eva Lenská
Film / TV
Foto: Netflix

Yoo Ah In, který debutoval jako dospívající herec v roce 2004, zanechal v divácích pozoruhodný dojem svými výkony v každé roli, které se zhostil. My se nyní zaměříme zejména na jeho novinku Hellbound.

Yoo Ah In v minulosti zaujal například ztvárněním nešťastného korunního prince ve filmu The Throne. Letos předvedl přesvědčivý výkon v seriálu Hellbound, který měl 19. listopadu premiéru na Netflixu. Zahrál si v něm subtilního a charismatického vůdce organizace podobné kultu.

V rozhovoru pro The Korea Times uvedl: “O této postavě bylo již dříve známo několik informací: že je vůdcem sekty, že v mládí prožila určitou událost a že je to záhadná osoba. Tudíž jsme shrnuli tato klíčová slova dohromady, vyměnili jsme si s režisérem nápady a diskutovali dál o detailech postavy.”

Dále pokračoval: “Důležité při utváření mé postavy bylo, že jsem ji nechtěl ztvárnit tak, jak si obvykle představujeme vůdce sekty. Myslel jsem si, že by tato postava měla být jedinečná a zároveň odtažitá.”

Seriál vychází z webového komiksu a točí se kolem fiktivní společnosti, kde je určitým jedincům doručeno konkrétní datum jejich smrti, načež jsou démonickými bytostmi vrženi do pekla. Uprostřed tohoto chaosu se k moci dostává náboženská skupina, která hlásá božskou spravedlnost. Yoo Ah In přiznal, že kvůli roli vůdce sekty studoval skutečné vůdce kultů a dodal: “Když jsem viděl videa a poslouchal audionahrávky skutečných vůdců sekt, žádný z nich neměl rysy, o kterých si obvykle myslíme, že by je měli mít. Jsou nenápadní a mluví tiše, což jejich stoupence přitahuje.”

Někteří diváci považovali příběh seriálu za složitý, nicméně herec má jiný názor. “Myslím, že koncept pekla a nebe bude vždycky módním tématem, které je třeba zpracovat,” řekl. “Nepřipadalo mi, že by ten seriál byl složitý, protože tento fenomén se kolem nás děje neustále.”

Foto: Netflix

Herec poznamenal, že pod těmi všemi nadpřirozenými prvky v seriálu se skrývá poselství, které je velmi důležité pro naši společnost. Vysvětlil to slovy: “Fiktivní část příběhu, jako jsou démonické bytosti a nařízení od andělů, může působit nerealisticky a brutálně, ale když se na to podíváte z trochu jiného úhlu, moc se to neliší od toho, co se děje ve světě, ve kterém žijeme. Seriál se dotýká tak těžkých témat prostřednictvím zábavných prvků a výstižného poselství.”

Za ztvárnění vůdce sekty si Yoo Ah In vysloužil celosvětovou chválu. Upřímně přiznal, že to v něm vyvolalo smíšené pocity a pokračoval: “Mám sice velkou radost z pochval, ale zároveň je to pro mě i hodně těžké. Herectví je pro mě čím dál těžší. Čím více lidí mé herectví chválí, tím větší tlak cítím. Ale důležitá věc, kterou se vždy snažím mít na paměti, je, že pouze vykresluji postavu, která je již vyvinutá. Tak se snažím ji co nejlépe pochopit a vžít se do ní.”

Sledovali jste seriál Hellbound? Jak se vám líbil herecký výkon Yoo Ah Ina?

Zdroj: koreatimes.co.kr

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.