Takzvané jihokorejské „kočičí matky“ pomáhají s kastrací toulavých koček

Eva Lenská
Ostatní
Foto: pixabay.com

V Jižní Koreji žijí takzvané „kočičí matky“, které pečují o toulavé kočky a starají se nejen o to, aby měly jídlo, ale i o jejich kastraci. Díky tomu se tyto kočky nemnoží a neděsí obyvatele, kteří mají vůči nim předsudky.

Toulavé kočky to v Jižní Koreji nemají jednoduché, protože se jim mnoho lidí vyhýbá kvůli neopodstatněným předsudkům, které v zemi stále převládají. Lidé věří, že tyto kočky přenáší spoustu nemocí a k tomu jsou posedlé zlými duchy. Naštěstí jim pomáhají takzvané „kočičí matky“.

„Kočičí matky“ pomáhají kočkám prostřednictvím programu TNR (Odchyt-kastrace-návrat), což je velmi humánní a efektivní přístup, jehož cílem je zlepšit život toulavých koček, zlepšit vztahy s lidmi, kteří žijí v jejich blízkosti, a postupem času zmenšovat velikost kočičích kolonií.

Tento program podpořilo i město Changwon v provincii Gyeongsangnam-do. „Kočičí matky“ z tohoto města se hlásí online, aby pomohly toulavým kočkám podstoupit kastraci v blízké veterinární ordinaci. Město jim opatřuje pasti s návnadou a jakmile jsou kočky chyceny, odchytový oddíl je odnese na zákrok. Jedna „kočičí matka“ může chytit až deset koček a je také zodpovědná za péči po kastraci.

Město takovou spolupráci vítá. Jelikož je oblast rozdělena na sektory Changwon, Masan a Jinhae, mohou úřady snadno sledovat a kontrolovat populaci toulavých koček. Letos si město klade za cíl vykastrovat do konce roku 1330 koček a vyčlenilo na to až 119 milionů wonů.

Zdroj: koreabizwire.com

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.