Co kdyby se hlavním hrdinou fantasy příběhu nestal vyvolený válečník, mocný mág ani ušlechtilý princ, ale cynický stavební inženýr, který přesně ví, jak vydělat peníze, obejít systém a přestavět fantasy říši k obrazu svému? Právě na tomhle nečekaném nápadu stojí korejský webtoon Král všech developerů, jeden z největších hitů posledních let.
Jak už to v žánru zvaném isekai bývá, hlavním hrdinou je člověk z našeho světa, který se najednou (po smrti, ztrátě vědomí či obyčejném usnutí) probudí v těle vedlejší postavy svého oblíbeného fantasy románu – tentokrát v těle Lloyda Frontery, problémového šlechtice, jehož rodina směřuje k bankrotu. Zatímco většina podobných příběhů sází na bojové schopnosti a magii, Lloyd vytahuje zbraně úplně jiné: stavební projekty, vynálezy, tvrdé smlouvání a bezohledný pragmatismus. Výsledkem je neobvykle zábavná kombinace fantasy, ekonomické strategie, akce a komedie.
„Král všech developerů vybočuje z obvyklých hranic žánru,“ říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW. „Je to fantasy svět, ale řeší se tu kanalizace, vytápění, půjčky i ziskovost – a přitom je to neuvěřitelně zábavné. Myslíme, že to nadchne nejen fanoušky fantasy, ale i příznivce Minecraftu a vůbec počítačových her, ve kterých si budujete města a světy.“
Tahle originalita a inteligentní práce s žánrem slavila úspěch a série si rychle získala pověst jednoho z nejzábavnějších webtoonů vůbec. Lloydova manipulativní povaha a schopnost využít každou krizi ve vlastní prospěch kontrastují s obvyklými hrdiny fantasy světa – a právě tenhle střet vytváří množství vtípků i silných momentů. Tomu hodně napomáhá i dynamický styl kresby, která dokáže prodat jak fantasy akci (zvláště souboje lopatou), tak mimiku postav, hlavně Lloydovy grimasy vyjadřující pohrdání celým světem.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Recenze: Naskočte s námi na emocionální jízdu plnou napětí v psychologickém hororu Léto, kdy umřel Hikaru






Úspěch série je mimořádný. Král všech developerů se dlouhodobě drží na předních příčkách čtenosti a patří mezi nejlépe hodnocené webtoony. Série byla opakovaně vyzdvihována v čtenářských anketách i doporučeních a objevila se v knižní podobě v mnoha zemích, teď i včetně České republiky. „Král všech developerů je důkazem,“ říká Petr Litoš, „že se v žánru isekai dá pořád ještě přijít s něčím novým. Místo epických soubojů vám série nabízí epické stavební zakázky, místo legendárních mečů mocné lopaty, místo monster obří křečky, místo magických prstenů smlouvy psané drobným písmem – a místo ušlechtilého hrdiny vypočítavou postavu, která vás bude fascinovat, rozčilovat a bavit zároveň.“
Je to fantasy o moci, penězích a systému. A také připomínka, že nejnebezpečnější zbraní v jakémkoli světě může být schopnost počítat.
Ke každému prvnímu dílu získají čtenáři zdarma speciální balíček sběratelských karet. Balíček obsahuje dvě karty, přičemž jedna může být vzácná. Celkem bude vyrobeno pouze 2 500 balíčků dostupných exkluzivně na e-shopu Nakladatelství CREW a u vybraných knihkupců. Vzácných karet bude jen 59, takže tato sběratelská edice je opravdu jedinečná – balíčky ani karty nelze získat nikde jinde.
Zdroj: Tisková zpráva Crew