Recenze: We Best Love: No. 1 For You je něžnou BL romancí, která prozradí, jak udělat z poskoka životní lásku

Eva Lenská
Film / TV
Foto: Tencent Video

Láska je složitá. Obvykle milujete toho, kdo o vás nestojí, a pokud chcete získat jeho srdce, musíte zabojovat a riskovat vše. Gao Shi De miluje chlapce, který ho má plné zuby, protože pořád vyhrává. Aby ho získal, udělá z něj svého poskoka. Zafunguje to?

K tomuto seriálu jsem se dostala tak nějak náhodou, protože mě zaujala písnička, kterou mi poslala kamarádka. Nazpíval ji YU, jenž hraje jednu z hlavních postav. Byl mi tak sympatický, že jsem si We Best Love prostě musela pustit.

Zhou Shu Yi (YU) a Gao Shi De (Sam Lin) se znají od dětství, ale jednoho dne se jejich cesty rozdělí a oni se znovu potkají až na vysoké škole. Jenže ne jako kámoši, ale jako rivalové. Shi De totiž pořád ve všem vyhrává a to se Shu Yimu, který chce být také v něčem první, vůbec nelíbí. Div neprská vzteky, když svého soka jen zahlédne a uniká mu jedna důležitá věc. Jeho bývalý kamarád ho má rád o moc víc než by si zasloužil. Láska je vůbec složitá. Shu Yi má rád jednu dívku, jenže její srdce patří jinému. A právě to zapříčiní, že se z něj stane Shi Deův poskok.

Kromě hlavní dvojice potkáme v seriálu i přitažlivého školního doktora, kamarády těch dvou a další postavy, hlavní dvojka však dostává nejvíc prostoru, a to je jen dobře, protože jak YU, tak Sam Lim, působí přirozeně a umí hrát. Některé scény, jako třeba ta s vyznáním na mostě, berou dech svou upřímností. Jsou procítěné a vyhlíží naprosto realisticky.

Také romantické a líbací scény nejsou odbyté a nevypadají nemastně neslaně jako to občas v některých BL seriálech vídám. Vzájemná chemie tu rozhodně nechybí a taktéž platí známé rčení ‚co se škádlívá, to se rádo mívá‘. Pánové jsou sice roztomilí, leč přiměřeně. A jiskří to mezi nimi opravdu mocně. Myslím, že hlavní obsazení nemohlo být vybráno lépe. Divák se do těch dvou snadno zamiluje a užívá si jejich škádlení, popichování, počáteční nesnášenlivost i rodící se vztah. Těší se pak na druhou sérii, která je též povedená a konec seriálu na ni poukazuje, nicméně mně víc učarovala ta první.

Musím přiznat, že se mi moc líbila i hudba a potěšilo mě, že se YU, který je také zpěvákem, podílel na OST. Doufám, že oba herci zaujali širokou veřejnost a brzy je potkáme v dalších filmech či seriálech. Mají velký potenciál. Abych tuto nepříliš dlouhou recenzi shrnula, přiznávám, že We Best Love: No. 1 For You je pro mě jedničkou mezi letošními BL seriály. Máte-li rádi tento žánr, určitě si toto něžné dílko z Taiwanu o 6 epizodách pusťte.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.
 1. Katarina Karyashi

  We best love je úžasný seriál, a kdo má rád BL produkci, neměl by v jeho seznamu shlédnutých seriálů chybět. Též jsem se do obou herců zbláznila na první pohled, navíc je mi moc sympatické, že Yu je poloviční Japonec. Když používal sem tam japonské výrazy, vrněla jsem blahem. Tím ale nechci říct, že nemám ráda Tchajwan, naopak, jejich BL produkce je skvostná, mnohdy o moc lepší, než třeba thajská, právě proto, že působí mnohem realističtěji. Děkuji za skvělou recenzi, ztotožňuji se s každým slovem a budu moc ráda za nějakou další v tomto žánru

  1. Eva Lenská

   Mockrát děkuji a musím souhlasit, také se mi moc líbilo, že YU je Japonec a musím přiznat, že nádherně zpívá. Mám ráda BL seriály z různých asijských zemí a určitě sem postupně přibudou další recenze.

  2. Barbora Kudrnová

   Pár thajských BL věcí, co jsem viděla, hlavně působilo trochu lacině, hudba byla naprosto šílená a nehodící se a Thajci se mi většinou ani nelíbí. Teď začali páchat BL i Korejci, ale z toho jednoho, co jsem viděla (?Color rush?), si tam prakticky nedali ani pusu, tak snad se trochu rozjedou, protože víc odvážných BL scén je i v náhodných videích "ze zákulisí" k-popových kapel. :D Tohle si pak zkusím najít.