Kde se natáčela jihokorejská reality show Single’s Inferno? Na tento ostrov poblíž Soulu se v zimě nedostanete

Eva Lenská
Film / TV
Foto: Netflix

Už jste viděli všech 8 dílů jihokorejské seznamovací reality show Single’s Inferno, která měla na Netflixu premiéru 18. prosince? Pokud se vám zdá, že to na ostrově vypadá spíše jako v ráji než v pekle, možná vás upoutá několik slov o tom, kde se tato show natáčela.

V seznamovací reality show nazvané Single’s Inferno se dvanáct atraktivních mužů a žen snaží uniknout z opuštěného ostrova tím, že se stanou párem.

Jihorejský pořad představuje ostrov jako peklo, ze kterého mohou být pouze dobře sehrané páry helikoptérou transportovány do ráje, tedy luxusního hotelu, kde se nachází samý luxus a lahodné jídlo připravené na romantický večer ve dvou.

Místo zvané peklo vzbudilo svou krásou zvědavost mnoha diváků. Kde se nachází? Jedná se o Saseungbongdo, neobydlený ostrov u západního pobřeží Jižní Koreje, nedaleko hlavního města Soulu. Navzdory své náhlé slávě je ostrov, který je soukromým majetkem, zatím nepřístupný, protože rybářské lodě, jediný způsob, jak se návštěvníci na ostrov dostanou, v zimě nevyplouvají.

Malý opuštěný ostrov o celkové rozloze 168 910 metrů čtverečních byl podle ministerstva oceánů a rybolovu v srpnu 2018 oficiálně zaregistrován jako jeden z neobydlených ostrovů, který podléhá přísné ochraně životního prostředí.

Návštěvníci se na Saseungbongdo mohou dostat rybářskými čluny z přístaviště v Seungbongdo, které je od pustého ostrova vzdálené 2,2 kilometrů. V Seungbongdo žije téměř 200 obyvatel.

Skrytý ostrov, který se může pochlubit průzračným, třpytivým mořem a rozlehlými písečnými plážemi obklopenými hustými lesy, se stal vyhledávaným místem pro milovníky kempování a turisty. Travnaté pláně na severním pobřeží jsou ideálním místem pro postavení stanů. Písečné pláže rozprostřené podél moře přitahují pozornost opalujících se. Také pozorování západu slunce a třpytících se hvězd na noční obloze z tichého a klidného ostrova nabízí nezapomenutelné vzpomínky, na které účastníci show určitě nezapomenou.

Zdroj: koreaherald

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.